Безбедна електронска комуникација

Дана 13.02.2019. у нашој школи одржано је предавањена на тему Безбедна електронска комуникација младих.Предавач је био Зоран Трденић,члан удружења Е-сигурност,испред  покрајинског секретаријата за спорт и омладину.Предавању су присуствовали ученици осмих разреда.Теме које су се обрађивале на овом предавању су следеће:

-Шта су друштвене мреже?

-Почеци друштвених мрежа.

-Шта је интернет?

-Комуникација кроз друштвене мреже-светла и тамна страна.

-Развој друштвених мрежа.

-Виртуелна стварност, виртуелна комуникација.

-Шта су хакери ?

-Које друштвене мреже постоје и како се користе?                                                                                                                                                   -Како безбедно комуницирати преко друштвених мрежа?

Циљ предавања је био ученици схвате и увиде опасности електронске комуникације и да науче начине заштите,да са родитељима и наставницима остварују добру комуникацију.Наши  ученици су показали заинтересованост и активно учествовали у питањима и одговорима на разне замке данашњих друштвених мрежа које користе.Све теме су их подједнако интересовале.Са лакоћом су испратили предавање.