Пријава

Ваннаставне активности

АТЛЕТИКА

Дана 28.09.2017.на Општинском такмичењу у атлетици ученици наше школе наставили су са освајањем медаља.

Стефан Лукић   4/1 –трчање на 60 м   -   прво место

Војкан Луковић 4/2  -скок у даљ           -   прво место

Јелена Васић  6/2  -бацање кугле        -   прво место

Анабела Лукић  8/1  -скок у даљ          -   прво место

Немања Стевовић   8/2 –трчање на 100м  -прво место

Немања Илић  8/3  -  бацање кугле  - прво место

Милан Ђуришић 8/1  -трчање на 300м  -друго место

Илија Гердић  6/3 -  скок у даљ   -треће место

Дечаци  -штафета 4* 100м  -друго место

-Немања Стевовић

-Михајло Мачкић

-Вукашин Луковић

-Милан Ђуришић

У екипном пласману дечаци су освојили друго  место

Екипу су чинили:

-Немања Стевовић

-Милан Ђуришић

-Владимир Добросављевић

-Богдан Стаменковић

-Вукашин Луковић

-Немања Илић

-Михајло Мачкић

Честитамо ученицима и наставницима Драгани Маринковић и Бошку Ђорђевићу на уложеном труду и сјајним резултатима.

Посета Неолитском Старчеву

3.06.2017. у оквиру радне суботе ученици наше школе заједно са учитељима и наставницима посетили су Археолошко-туристички парк Неолитско Старчево. Јасна Јованов из Завода за заштиту споменика културе Панчево упознала је присутне са очувањем и оживљавањем историје древних насеља и једне од највећих културних група неолитског периода.

Опширније: Посета Неолитском Старчеву

Дан жена

У сусрет празнику Дану жена,ученици млађих разреда сусе на креативним радионицама посветили овој теми.

С великом љубављу прављени су поклони и честитке вољеним мамама,а и бакама.Својим радовима су улепшали хол школе. Колектив ОШ,,Вук Ст.Караџић'' честита свим женама 8.мартсајт3сајт1сајт4сајт6

Међународни дани матерњег језика

Дана 21.02.2017. у Иванову одржана је у Дому културе десета манифестација ,,Међународни дани матернјег језика''. Покровитељ манифестације је град Панчево.

Нашу школу представили су ученици кинеске националности Је Јино (Марко) ученик IV-3 и Ју Енхуи (Лена) ученица I-1 који су изазвали велике аплаузе.

Опширније: Међународни дани матерњег језика

Додатни рад

У школи је одувек развијена богата ваннаставна активност. У њој функционише прегршт секција које обогаћују живот школe. Готово сваки предмет прати и једна или више одговарајућих секција.

Наставници српског језика и учитељи воде драмску, рецитаторску, литерарну секцију.Наставници биологије воде eколошку а наставница Ликовне културу води ликовну секцију. Новинарска секција заживела је прошле године и до сад су изашла шест броја школских новина“Вучко“.

Резултати тих секција осим богагатог културног живота школе, честих приредби, помаже да нам школа изгледа лепше изнутра и споља, правећи изложбе,позоришне предстаставе, и помажу у стварњу бољег имиџа наше школе . Спортске секције за дечаке и девојчице (кошарка, рукомет, одбојка, фудбал) чине наше спортске терене у дворишту живљим јер се одатле увек чује ведар дух и навијања у спортским борбама

Еколошка секција одржава зелениш у школском дворишту у парку школе, повремено се бринући и о томе да се здраво хранимо. Математичка секција збраја и проблеме решава.. Историјска и географска секција су на својим фиктивним путовањима кроз време и простор, све док не дође време ђачких екскурзија када понешто од тих фикција и остваре. Секција из енглеског језика воли да се бави популарним текстовима песама, новинских чланака и сл. и тако нам приближе шта се у белом свету догађа.Млади Информатичари наше школе понели су многа признања и дипломе са Општинског,Покрајинског и Републичког такмичења.