Ваннаставне активности

Угледни час

ВОДЕ СРБИЈЕ

Дана 28.03.2018.у холу школе одржан је Угледни час. Тема часа су ВОДЕ СРБИЈЕ ,који је приказан кроз коорелацију пет предмета:хемија, физика, географија, биологија и математика.

Циљ часа је значај повезаности градива различитих предмет да се стекну знања уз примену савремених наставних средстава.Присутни су се упознали са хемијским саставом воде,таласима,еко системом копнених вода, у којој мери је заступљено загађење воде,значај воде  на планети Земља,како се мери запремина,штедњи и значају воде .

Наставници и ученици  који су помогли у изради и презентацији овог часа су:Весна Стојановић,  Драгана Дрча, Ковиљка Несторовић, Драгица Тасић , Александар Виг, Зорка Бјелић  , Ања Петровић и Милица Стојановић 6/2 ;Милица Торњански,Марија Шајић , Теодора Јовић и Јована Јовић 8/2; Милана Болић и Катарина Мијајловић 8/1; Тијана Стаменковић и Немања Дошеновић 8/3 ;Милица Зириковић и Анђела Калиновић 7/1; Иван Добросавњевић и Мајда Старчев 6/1.

Такмичења

На Окружном такмичењу из математике одржаном 25.03.2018. у ОШ,,Јован  Стерија Пoповић''у Вршцу  ученик Лазар Јовановић

4/3 освојио ТРЕЋЕ  место Антонију Милановићу 4/3 добио ПОХВАЛУ.Честитамо ученицима и  учитељици Татјани    Целин.На Општинском такмичењу из српског језика  одржаном 24.03.2018.у ОШ,,Стевица Јовановић'' у  Панчеву  ученици који освојили запажене  резултате су:

1. Шајић Марија   8/2 освојила    ДРУГО    место
  2. Торњански Милица   8 /2 освојила     ТРЕЋЕ    место
  3. Честитамо и осталим учесницима :
  4. Ђуришић Јовани  5/2
  5. Ивановић Ани  5/1
  6. Манчић Лени 5/1
  7. Филиповић Николи 5/1
  8. Јаковљевић Наталија 7 /3
  9. и наставницама Весни Рајић,Емилији Димитрујевић и Наташи Милићев.

Општинск такмичења

На Општинским такмичењима ученици наше школе постигли су изузетне резултате .Неки од њих пласирали су се за даље такмичење.

МАТЕМАТИКА - одржана 24.02.2018.у  ОШ,,Ј.Ј.Змај '' и ОШ,,Свети Сава'' у Панчеву ученици:

• Милановић Антоније 4/3   освојио    ПРВО место
  • Јовановић Лазар  4/3           освојио    похвалу
  • Ћирковић Вук  3/2               освојио   похвалу
  • Крстић Душан   5/3            освојио    похвалу
  • Је Марко   5 /3                     освојио     похвалу
  • Петровић Ања   6/2            освојила    похвалу

ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

ОШ,,Доситеј Обрадовић'', у Омољици  ,такмичарса   дисциплина  10.03.2018. у,,Практичан   рад по задатку'' , ученици

• Је Марко  5/3               освојио         ПРВО место
  • Мојсиловић Лана  5/2 освојила       ДРУГО место

ГЕОГРАФИЈА –одржана 11.03.2018. у ОШ,,Ђура јакшић'' у Панчеву

ученици :

• Јовић  Исидора   8/ 2                 освојила    ПРВО место
  • Торњански  Милица    8/2       освојила      ПРВО  место
  • Радосављевић Александра  7/4  освојила ТРЕЋЕ место
  • Филиповић  Михајло  7/4         освојио    ТРЕЋЕ место
  • Рељић  Јована   7/3                освојила        ТРЕЋЕ место
  • Калиновић Анђела  7/1       освојила    похвалу

Честитамо свим учесницима на овим такмичењима,као и њиховим наставницима :

• Наташи Шарановић
  • Александру Вигу
  • Татјани Целин
  • Мирослави Јованов,
  • Зорки Бјелић
  • Александри Стоилковски

БИОЛОГИЈА – одржана 17.03.2018.  у ОШ,,Аксентије  Максимовић'' Долово ученици наше школе постигли су следеће резултате:

• Јована Ђуришић          5/2      ТРЕЋЕ  место
  • Иван Добросављевић  6/1      ТРЕЋЕ  место
  • Наталија Јаковљевић  7/3       ТРЕЋЕ   место

Честитамо и свим учесницима  који су учествовали :Луки Ћировић 5/2,Марији Марјановић 5/1,Мајди Старчев 6/1, Јелени Јовановић 6/1;  Вуку Милосављевићу  7/ 4, Марку Веселиновићу 7/ 4 , Александру Дакићу 7/ 4,Ивани Поштић 8/1 , Милани Болић 8/1 као и наставницима Гордани Ковачевич и Весни Стојановић.

ИСТОРИЈА- одржана  17.03.2018. у Ош ,,војловица'' Панчево  ученици који су освојили запажене резултате су :

• Мајда Старчев   6/1          ДРУГО   место
  • Виктор Ратков  7/ 2          ПРВО   место

Честитамо им ,као и  свим ученицима који су учествовали:Наталији Јаковљевић  7/ 3 ;  Ивану Добросављевићу  6/1   ;Јовани Ђуришић  5/2 ,  Луки Ћировићу 5/2  и Душану Крстићу 5/3  као и наставницима Зорки Миленковић и Саши Поповићу.

ТАКМИЧЕЊЕ -КАРАТЕ

Дана 17.03.2018.  у Смедереву  ученик Александар Здешић 8/1  освојио је ТРЕЋЕ место на првенству Републике Србије у КАРАТЕУ-кате .

Представа"СТОП НАСИЉУ"

Дана 20.03.2018.у Дому културе одржана је позоришна представа за децу ,,Стоп  насиљу'' за ученике од првог до четвртог разреда.

stop nasilju2stop nasilju 1

Мислиша

Математичко друштво,,Архимедес'',организовало је Национално математичко такмичење ,,Мислиша''  које је одржано у школама 8.марта 2018. У нашој школи учествовало је 74 ученика од другог до седмог разреда.Ученик Ђуришић Урош 2/2  освојио је ПОХВАЛУ на овом такмичењу.