Пријава

Нижи разреди

Амбијетална настава

У среду   17.01.2018. одељење 2/2 реализовало је час Света око нас - Живимо у насељу -   кроз амбијенталну наставу.

Овај час је реализован обиласком непосредног окружења школе.

Активности које су биле спроведене ван учионице су усмерене као истраживање са задацима по групама, укојима је свако имао задатак на инструктивном листићу.

Задатак је да разговарају са запосленима и да од њих што више сазнају. И сам обилазак насеља је својеврсна истраживачка активност.

Том приликом ученици су посетили пошту, сеоску библиотеку, галерију , месару, месну заједницу. У свечаној сали месне заједнице ученици су уз помоћ матичара глумили чин венчања.Стицали су знања о животу и раду људи у насељу .Ученици су демонстрирали правила лепог понашањ априликом обиласка објеката (пошта, банка, ....). Развијали су сарадњу међу ученицима и развијали тимски дух.

Посебно су били одушевљени када су глумили венчање.

ЧАС ЗА УГЛЕД

Издавачка кућа ,,Едука''из Београда расписала је наградни конкурс ,,Час за углед''који је намењен наставницима за најбоље припреме угледних часова у основној школи. .

На београдском сајму 26.октобра одржана је промоција Зборника Час за углед 3.

Учитељица Весна Ђорђевић учествовала је на том конкурсу и имала ту част да присуствује промоцији јер је њена припрема час за углед из музичке културе објављена.

Продужени боравак "Звездице"

Као и предходних година тако и ове, наша школа пружа деци могућност продуженог боравка.   Продужени боравак је необавезни облик непосредног васпитно- образованог рада, који се спроводи ван радовне наставе и има своје педагошке, васпитне, здравствене и социјалне вредности.

Опширније: Продужени боравак "Звездице"

Ускршња радост у ,,Вуковој '' школи

12.04.2017. ученици млађих разреда заједно са својим учитељицама ,припремљени дочекују ВАСКРС.

Радосни због традиционалног фарбања јаја,са великим задовољством правили су прелепе корпице од папира,сталкове за јаја,...

Јаја су фарбана и новим техникама,док машти и креативности није било краја.

Опширније:  Ускршња радост  у ,,Вуковој '' школи