Нижи разреди

ПАНЧЕВАЧКЕ ЛАВИЦЕ

Дана 13.09.2018.у нашој школи ученицима нижих разреда су се представиле ,,Панчевачке лавице'',које су у савезу Мажореткиња у Србији.

Њихов рад се односи на гимнастику,балет,плес,мажорет плес,традиционалне и модерне мажореткиње, такмичења,...

Њихов циљ је позивање деце на дружење,забаву,физичке активности да се деца опробају у различитим типовима плеса.

Наши ученици су уживали у програму који су припремили,а неки су и заиграли.

mažuretkinje 13

ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

boravak 2

Као и предходних година и ове године продужени боравак ,,Звездице''је уписао нове полазнике. Они  ће боравити у прелепом амбијенту за које је ове године заслужна жена великог срца Маријана -Маја Стаменковић.Она је с пуно љубави осликала зидове просторија боравка.

Надамо се да у нашем месту постоје  више оваквих људи који би могли својим доприносом омогућити нашој дечици срећније, веселије и безбрижније детињство.

Од срца се захваљујемо свима у наше име и имена ових прелепих ђака.

Хвала свима !

boravak 1boravak 3boravak 4

У посети сеоској библиотеци

У оквиру сарадње са сеоском библиотеком ученици 3/1 и 3/2 са својим учитељицама Миленом  К. Станојевић,Мирославом Јованов и библиотекарком  Данијелом Пећанин посетили су 5.02.2018. сеоску библиотеку и галерију која је у склопу библиотеке.

У разговору са библиотекарком Сандром Ковачевић ученици су активно учествовали у разговору износећи да знају правила која треба да поштују у библиотеци и када изнајмљују књиге,  како у школској тако и у сеоској библиотеци.

Библиотекарка им је причала које се све активности одржавају у галерији и које су до сада биле изложбе.Сваког месеца је нова изложба.

biblio3biblio1

"Кенгур без граница"

Дана 15.03.2018.одржано је Школско такмичење из математике за ученике првог разреда,,Кенгур без границе''.Учествовало је 30 првака.

Основни циљ такмичења  је популаризација математике. Циљ такмичења је и повећање интересовања за математику и природне науке, као и степена логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и примене стеченог математичког знања.

Ученици који су добили ПОХВАЛУ са овог такмичења су Савић  Ана  1/1 и Рамадановић Вељан 1/3.

Амбијетална настава

У среду   17.01.2018. одељење 2/2 реализовало је час Света око нас - Живимо у насељу -   кроз амбијенталну наставу.

Овај час је реализован обиласком непосредног окружења школе.

Активности које су биле спроведене ван учионице су усмерене као истраживање са задацима по групама, укојима је свако имао задатак на инструктивном листићу.

Задатак је да разговарају са запосленима и да од њих што више сазнају. И сам обилазак насеља је својеврсна истраживачка активност.

Том приликом ученици су посетили пошту, сеоску библиотеку, галерију , месару, месну заједницу. У свечаној сали месне заједнице ученици су уз помоћ матичара глумили чин венчања.Стицали су знања о животу и раду људи у насељу .Ученици су демонстрирали правила лепог понашањ априликом обиласка објеката (пошта, банка, ....). Развијали су сарадњу међу ученицима и развијали тимски дух.

Посебно су били одушевљени када су глумили венчање.