Литерарни конкурс

Голубић 2020 (конкурс)

Градска библиотека Карло Бијелицки у Сомбору и Организациони одбор књижевне манифестације у славу великог писца Раванграда Вељка Петровића, уз подршку Града Сомбора и Покрајинског секретаријата за културу, припремају за месец новембар XIII Вељкове дане.

Жири Голубића, у саставу: Весна Алексић, писац за децу и младе, др Снежана Шаранчић Чутура, професор језика и књижевности и Анђелија Пругинић, библиотекар, ће доделити ученицима основних и средњих школа Републике Србије по три награде у три категорије

I категорија – 1-4. разред,

II категорија – 5-8. разреда и

III категорија – средња школа.

Уз дипломе и поклоне за ове категорије посебно се додељује

Гран при – Голубић, за најуспелију причу ученика основних и средњих школа.

Пропозиције Голубића:

• слободна тема
  • један аутор, једна прича

Радови треба да буду лекторисани и написани у Ворд (Word) документу на једном од стандардних фонтова (Times New Roman, Arial).

Радови морају да садрже следеће податке:

Име и презиме аутора, разред, податке о школи (адреса, имејл адреса и телефон) и име ментора и контакт (име и презиме, број телефона и имејл адреса).
Сви наведени услови морају бити испуњени да би рад био прихваћен.
Награђене приче биће објављене на интернет презентацијама Градске библиотеке Карло Бијелицки
www.biblioso.org.rs и www.biblionica.rs.

Конкурс је отворен до 5. октобра 2020. године.

Жири ће објавити резултате до краја октобра 2020. године, а уручење награде ће бити на свечаном програму Вељкових дана.