Молебан за почетак школске године

Творцу на славу,родитељима на радост,а Цркви и отаџбини на корист!

Поводом почетка нове школске године.2019/2020.године, 8.септембра,у храму Светог великомученика Пантелејмона у Старчеву у наставку свете Литургије,служен је молебан за благословену школску годину,за све ђаке,учитеље,наставнике и родитеље.Посебној и делатној радости у оквиру наведене литургијске заједнице допринели су ученици Основне школе "Вук Стефановић Караџић са својом вероучитељицом Николином Новаковић,који су испунили храм и својим појањем молитвено учествовали у светој Литургији.Свештенство Светопантелејмонског храма је присутној деци пожелело срећан полазак у нове школске победе,наглашавајући значај школе за духовно узрастање и напредовање личности.Оваква молитвена сабрања представљају најлепши и најрадоснији почетак школске године.којима се у ризницу духа придодају и умножавају нова знања и таленти.