Сунце свима сија,сунчани сат

Почетком децембра на објекту наше школе освануо је сунчани сат. Географски факултет у Београду и школа Вук Ст.Караџић из Старчева су након успешне сарадње завршили овај пројекат.Професор математичке географије Милутин Тадић и  студент прве године на овом факултету,Лука Пешић из Старчева,бивши ученик наше школе,урадили су прорачун и нацрт за израду сунчаног сата у оквиру пројекта под слоганом  Сунце свима сија”.Наша школа је на челу са директором Тасић Сашом подржала овај пројекат и омогућила реализацију уз пуно добре воље,обезбедивши неопходна средства.У акцији су учествовали и несебично се одазвали наши суграђани и запослени у школи: Петар Станковић-Пеца,старешина  извиђачког одреда Надел” и члан МЗ Старчево,Данијела Јајић,васпитачица и члан извиђачког одреда  „Надел” из Старчева,Зорка Бјелић,наставница географије,Данијела Пећанин,библиотекарка и летописац школе,Зоран Митић,домар у школи и Ивана Пешић Димитрић,наставница ликовне културе која је урадила мурал за сунчани сат и на тај начин помогла да овај сјајан пројекат угледа светлост дана.