Школа да,дрога не!

Комисија за борбу против наркоманије у  школама наставила је са спровођењем активности које за циљ имају повећање свести грађана о штетности употребе наркотика, односно директан утицај на децу школског узраста, као и на њихове родитеље.Дана 27.11.2018 у нашој школи за ученике седмих разреда и наставнике Завод за јавно здравље организовао је трибину „ Школа да,дрога не ”. Предавачи су били представници из ЗЈЗ.Представљена су сазнања и подаци од важности за борбу против наркоманије, и то из области здравства, превенције штетних последица по здравље младих због употребе психоактивних супстанци, препознавање поремећаја у понашању младих због злоупотребе дрога и сл. Било је речи и о значају и улози  школе и породице, посебно је акценат бачен на  креативно коришћење слободног времена, улога полиције, као и одредбе кривичног законодавства у вези са производњом и продајом дроге  и последицама које млађи од 18 година могу да имају у случају да су злоупотребљени у процесу продаје дроге од стране дилера дроге.