ДЕЧЈА НЕДЕЉА 07.10.- 13.10.2024. „ЈА САМ ДЕТЕ ИМАМ ПЛАН: ТОЛЕРАНЦИЈА И ЉУБАВ ЗА СВАКИ ДАН!“

ВРЕМЕ

АКТИВНОСТ

НОСИОЦИ АКТИВНОСТИ

1.дан

понедељак

07.10.2024.

*Отварање Дечје недеље

Толерантно-едукативна шетња ( предшколци самостално – краћа шетња)                                    *Едукативна шетња за ученике 3. и 4. разреда „Упознајмо Старчево да бисмо га више волели“ (14:00)                                                                                *У току недеље одрадити ликовне радове на тему Дечје недеље, а 11.10. (петак) их поставити у холу школе (изабране радове доставити Славици)              ПАПИРНИ БРОДОВИ поруке љубави,толеранције и пријатељства                                                    ИЗЛОЖБА ДЕЧИЈИХ РАДОВА У ХОЛУ- ПАПИРНИ БРОДОВИ И ЗМАЈЕВИ КОЈИ САДРЖЕ ПОРУКЕ О ДРУГАРСТВУ, ПРИЈАТЕЉСТВУ,ТОЛЕРАНЦИЈИ наставнице српског језика ( након урађеног истоименог текста, смислити што више порука о толеранцији, пријатељству и написати их на свом папирном змају или броду, који симболишу потребу за разумевањем и пријатељством. )

Одељењска већа 3. и 4. разреда

Дом културе Старчево

2. дан

уторак

08.10.2024.

Спортска такмичења међу предшколцима „ Спортом до толеранције и једнакости „

*Предавање МУП-а за ученике 1. разреда (саобраћајци и ватрогасци)

*Спортска међуодељењска такмичења за ученике 2. 3. и 4. раз. „Спортом до толеранције и једнакости“ (осмислити активности)

ДРУГУ ИЗ КЛУПЕ ПРИРЕДИТИ ИЗНЕНАЂЕЊЕ И ОБРАДОВАТИ ГА НЕКОМ СИТНИЦОМ

( ПОРУКОМ,СИТНИЦОМ,КЊИГОМ,ЛЕПИМ ГЕСТОМ...НА ЧАСУ ЈЕЗИКА,МУЗИЧКОГ,ЛИКОВНОГ ИЛИ КОД СВОГ СТАРЕШИНЕ...у зависности од распореда) Разредни старешина сваког одељења процењује према распореду на ком часу ће ученици приредити изненађења међусобно. Активност се може поделити и на више часова.

МУП Панчево

Одељењско веће 1. раз.

Одељењска већа 2. 3. и 4. разреда

Сва Одељењска већа

3. дан

09.10.2024.

Поклон за друга – размена међу предшколцима          *Предавање МУП-а за ученике 2. разреда (саобраћајци и ватрогасци)                                          *У оквиру Одељењске заједнице написати поруке на тему „Лепа реч за мог друга/другарицу“ и за време великог одмора поклонити другу или другарици из другог одељења                                                        ДАН ИГРЕ, игром до пријатељства, толеранцијом до поштовања правила игре                                    ПОДСЕЋАЊЕ НА ИГРЕ КОЈЕ СУ РЕТКЕ ДАНАС- пантомима, глуви телефони, на слово                         У оквиру одељењске заједнице, на часу по избору, у договору са разредним старешином, играју се неке од игара по жељи и поштују правила која приказују толеранцију на делу.

МУП Панчево

Одељењско веће 2. раз.

4. дан

четвртак

10.10.2024.

По чему се разликујемо а по чему смо слични „ Мој друг и ја „ – ликовна радионица                            *Тема за ЧОС радионица: „По чему се разликујемо, а по чему смо слични – мој друг и ја“.                НЕОЛИТСКО ДРУЖЕЊЕ И ЉУБАВ КРОЗ ИСТОРИЈУ, развитак основних људских вредности, толеранције, узајамног помагања и повезивања људи још од најстаријег доба.                                      ПОСЕТА УЧЕНИКА И НАСТАВНИКА ШКОЛА ИЗ ОПШТИНЕ И ДРУЖЕЊЕ КРОЗ ИСТОРИЈУ

Наставник историје Зорка Миленковић

5. дан

петак

11.10.2024.

Радионице у парку „Креативна јесен „, „Научна љубав „ и „Природе смо деца ми „                           *Парк у центру Старчева (11:00)                   Радионице: „Креативна јесен“, „Научна љубав“, „Природе смо деца ми“                                          *Поставка изложбе дечијих радова и затварање Дечје недеље                                                                        ДАН МУЗИКЕ,ТОНОВИ ЉУБАВИ

Свака одељењска заједнице даје предлог једне песме са поруком пријатељства,разумевања и љубави, које се пуштају за време одмора преко разгласа,као и за време великог одмора. Такође се могу слушати и у учионици за време часова или на ЧОС-у те недеље који је посвећен толеранцији.

Разредне старешине треба да одрже ЧОС посвећен толеранцији по свом распореду.

Васпитачи

Извиђачки одред „Неолит“, координатор Марко Ивошевић Одељењска већа 1. и 2. разреда