Дан школе

У част рођења великог српског реформатора Вука Стефановића Караџића, чије име школа носи, обележен је Дан школе.

Дан школе обележен је низом пригодних активности у реализацији ученика,наставника и родитеља.

Током овогодишње ,,Вукове недеље“ дружили су се родитељи и деца на спортском терену, ученици су писали и сликали на тему ,, Од народних предања до научних знања“, у квиз такмичењу ,,Вукови зналци“ ученици од петог до осмог разреда показали су своје знање из природних и друштвених наставних предмета, музички таленти наше школе имали су прилику да се представе и покажу своју љубав према музици на концерту ,,Вукови таленти“, бивших ученици наше школе Алекса Милетић и његовог отац Ненад гостовали су на концерту преставивши народни инструмент, КАВАЛ, инструмент топлог звука и важан део музичке традиције нашег народа.

На тему ,,Скривена лепота малих обичних ствари“ ученици од петог до осмог разреда користећи дигиталне уређаје забележили су дивне мотиве из свог окружења.

Ученици од првог до четвртог разреда упознали су живот и дело Вука Караџића реализујући тематску недељу под слоганом ,,Детињство Вука Караџића и ми данас“.