Семинар

У ОШ,,Вук Стефановић Караџић“,за време зимског распуста,дана 23.12.,24.12. и 26.12.2019. одржан је семинар ,,НТЦ систем учења-развој креативног и функционалног учења“.

Аутори семинара су Ранко Рајовић и Урош Петровић.

Семинару су присуствовали учитељи и васпитачи  ОШ ,,Доситеј Обрадовић“ из Омољице као и  учитељи и васпитачи ОШ ,,Вук Ст.Караџић „из Старчева.

Циљ овог програма је развој функционалног размишљања код деце.НТЦ програм подиже ниво интелектуалних способности,спречава поремећај концентрације и пажње,развија координацију покрета и моторике,развија брзину мишљења и закључивања,повећава број неуронских веза у мозгу,користан је за детекцију даровите деце и подстицај развоја даровитости.

Општи циљ семинара је припрема учесника за примену иновативних метода и развој укупних способности детета како моторичких тако и когнитивних.