Дечија недеља

Ове године Дечија  недеља обележава се од 7. до 11.октобра 2019. под слоганом,,Да право свако-дете ужива лако''

7.10.2019. Ученици из 4-2 отворили  су Дечију недељу.Сваку  одељенску  заједницу су упознатли да Дечија недеља обележава значајан јубилеј,30 година Конвенције Уједињених нација о правима детета,најзначајнијег документа у области људских права који се тичу детета.

8.10.2019. Ученици из 2-1и 2-2 у холу школе припремили су приредбу за ученике првих разреда на тему Дечијих права.

9.10.2019. Ученици првих разреда са својим учитељицама осликали су двориште школе.

10.10.2019. У холу школе вероучитељица Николина Новаковић је са ученицима четвртог и петог разреда презентовала дечије радове који су направљени од картона и пластичних флаша.Уједно су ученици присутне упознали са рециклажом ,,Рециклажа није гњаважа'', како се од рециклираног материјала могу направити црквице.

У Дому културе Старчево за ученике нижих разреда организована је представа за децу Петар Пан ,,Чаробна светлост''.

Наставница ликовне културе Ивана Димитрић Пешић је са ученицама ликовне секције (пети и шести разред) поводом Дечије недеље осликавала зидове у вртићу Кременко.

11.10.2019. Ученици из 4-2 у другим одељенским заједницама проверавају колико су ученици усвојили знање о Дечијим правима.

У холу школе  приказана је презентација о Дечијим правима коју су припремили ученици библиотекарске секције за предшколце и ученике нижих разреда.