Европски дан језика

Поводом Европског дана језика, који се обележава 26. септембра 2020, ученици  и њихови наставници:српског  језика-Наташа Милићев,енглеског  језика-  Мирјана Балабан,руског језика- Јованка Ристић, француског језика- Жељко Влајковић, обележили су овај дан 25.септембар  лепим речима на језицима који се уче у нашој школи,чији је координатор била библиотекарка школе.

Све те веселe речи, залепљене су на разгранато дрво на паноу.

Порука је да се и језици, учењем развијају као младе гране, богате се и проширују у разгранате крошње, под којима ће свет бити много опуштенији, лепши и прихватљивији.

Циљ обележавања овог дана је да ученици схвате да је познавање више језика добро зарад боље комуникације између различитих култура и бољег међусобног упознавања и разумевања, као и подстицања, пре свега младих,за учење страних језика, јер је то важно за будућност, али и за размену и стицање нових искустава.