Читајмо гласно

Поводом Националног дана књиге,28.фебруара 2019.године,на иницијативу Друштва школских библиотекара Србије,ученици продуженог боравка су са својом учитељицом,Љиљом Велинов,библиотекарком школе Данијелом Пећанин и библиотекарком Дома културе Старчево,Сандром Ковачевић,овај прелепи дан обележиле  у библиотеци Дома културе.Ученици су се прво  подсетили  правила која треба да се поштују у библиотеци,затим када и како се изнајмљују књиге,као и о значају неговања читалачких навика.Настало је  дружење  са књигом, читајући на глас,уз дискусију да ли су разумели прочитано,да ли слушају особу која чита,да ли онај који чита,чита са разумевањем  и како то читање делује на слушаоца.Затим  су ученици  илустровали своју омиљену књигу чији су радови  изложени и улепшавају  излог библиотеке.Лепо расположени и пуни утисака отишли су са ове активности.Циљ ове заједничке активности јесте подстицање читања,нарочито код млађег узраста,неговање матерњег језика,повезивање школске библиотеке са другим библиотекама,установама и удружењима која се баве афирмисањем културе и уметности.Резултати показују да ученици који свакодневно читају  постижу бољи успех у школи,стичу нова знања,развијају пажњу, обогаћују машту.....