Дан школе

У Дому културе Старчево 7.11.2018.године,свечано је обележен Дан школе.У склопу свечаности одржана је приредба под слоганом Знање је сила,знање је моћ”. Ученици,чланови драмске секције извели су игроказ Потрага за знањем”, чланови драмске секције из 3-2 под вођством учитељице Дорике Журбан извели су скеч Од корице до полице” а рецитаторска секција одељења 2-1 вођена учитељицом Алисом Ускоковић,отворила је свечану приредбу тематском рецитацијом Учење је први корак-живот тек други”.Музичку пратњу је обезбедио хор школе под диригентском палицом наставника Шубља Жанијела.Својим ритмичким тачкама свечану приредбу улепшали су предшколци са својим васпитачима.Узми књигу пусти бригу-плесом до знања,осмислила је и реализовала вероучитељица Николина Новаковић са ученицама од првог до четвртог разреда.За потпуни доживљај сценско музичког програма заслужна је учитељица Весна Ђорђевић.

У оквиру обележавања овог свечаног дана,наставнице Емилија Димитријевић, Драгана Лунц и Зорка Миленковић одржале су jавни час на тему Знање је сила,знање је моћ.У питању је квиз знања из области историје,српског и енглеског језика а у корелацији са ИКТ.На крају часа ученици су имали квиз знања на који су одговарали путем мобилних телефона.У питању је апликација Kahoot која је била врло занимљива ученицима.