Угледни час "У срцу Андерсенове бајке''

Поводом обележавања Међународног дана дечје књиге библиотекарка школе Данијела Пећанин и учитељица Дорика Журбан су у одељењу 2/2 одржале су Угледни час - Тематски дан под темом ,,У срцу Андерсенове бајке''.Предмети који су обухваћени у овом дану су :српски језик-бајке; математика-множење и дељење, музичка култура –слушање песама – цртање и физичко васпитање-валцер.

Циљ часа је упознавање ученика са значајем Међународног дана дечје књиге, развијање интересовања према књизи , повезивању  и примени  садржаја, спајање различитих предмета са једном темом.Оваквим радом развија се позитивна атмосфера за рад ,подстиче се код деце сарадња и договор унутар групе, радозналост.Сви ученици су подједнако учествовали у активностима,уживали су у овом дану о чему сведоче бројне фотографије и евалуација дана ученика где су ученици изразили своје мишљење о начину рада као и мишљења присутних колега.