^Врх
  
  
  
Get Adobe Flash player

Претрага

Анкета

Ако је велика казаљка сата (овог испод анкете) дугачка 10цм, колико брзо се њен врх помера?

Pi/6 cm/min - 13.6%
Pi/3 cm/min - 27.3%
10Pi cm/min - 27.3%
20Pi cm/min - 20.5%

Укупно гласова: 44
Glasanje u ovoj anketi je zavrseno у: септембар 25, 2017

Ко је на мрежи: 14 гостију и нема пријављених чланова

Ваннаставне активности

Општинск такмичења

На Општинским такмичењима ученици наше школе постигли су изузетне резултате .Неки од њих пласирали су се за даље такмичење.

МАТЕМАТИКА - одржана 24.02.2018.у  ОШ,,Ј.Ј.Змај '' и ОШ,,Свети Сава'' у Панчеву ученици:

  • Милановић Антоније 4/3   освојио    ПРВО место
  • Јовановић Лазар  4/3           освојио    похвалу
  • Ћирковић Вук  3/2               освојио   похвалу
  • Крстић Душан   5/3            освојио    похвалу
  • Је Марко   5 /3                     освојио     похвалу
  • Петровић Ања   6/2            освојила    похвалу

            ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ 

ОШ,,Доситеј Обрадовић'', у Омољици  ,такмичарса   дисциплина  10.03.2018. у,,Практичан   рад по задатку'' , ученици

  • Је Марко  5/3               освојио         ПРВО место
  • Мојсиловић Лана  5/2 освојила       ДРУГО место

ГЕОГРАФИЈА –одржана 11.03.2018. у ОШ,,Ђура јакшић'' у Панчеву

ученици :

  • Јовић  Исидора   8/ 2                 освојила    ПРВО место
  • Торњански  Милица    8/2       освојила      ПРВО  место
  • Радосављевић Александра  7/4  освојила ТРЕЋЕ место
  • Филиповић  Михајло  7/4         освојио    ТРЕЋЕ место
  • Рељић  Јована   7/3                освојила        ТРЕЋЕ место
  • Калиновић Анђела  7/1       освојила    похвалу

Честитамо свим учесницима на овим такмичењима,као и њиховим наставницима :

  • Наташи Шарановић
  • Александру Вигу
  • Татјани Целин
  • Мирослави Јованов,
  • Зорки Бјелић 
  • Александри Стоилковски

 БИОЛОГИЈА – одржана 17.03.2018.  у ОШ,,Аксентије  Максимовић'' Долово ученици наше школе постигли су следеће резултате:

  • Јована Ђуришић          5/2      ТРЕЋЕ  место
  • Иван Добросављевић  6/1      ТРЕЋЕ  место
  • Наталија Јаковљевић  7/3       ТРЕЋЕ   место

    Честитамо и свим учесницима  који су учествовали :Луки Ћировић 5/2,Марији Марјановић 5/1,Мајди Старчев 6/1, Јелени Јовановић 6/1;  Вуку Милосављевићу  7/ 4, Марку Веселиновићу 7/ 4 , Александру Дакићу 7/ 4,Ивани Поштић 8/1 , Милани Болић 8/1 као и наставницима Гордани Ковачевич и Весни Стојановић.

 

  ИСТОРИЈА- одржана  17.03.2018. у Ош ,,војловица'' Панчево  ученици који су освојили запажене резултате су :

  • Мајда Старчев   6/1          ДРУГО   место
  • Виктор Ратков  7/ 2          ПРВО   место

Честитамо им ,као и  свим ученицима који су учествовали:Наталији Јаковљевић  7/ 3 ;  Ивану Добросављевићу  6/1   ;Јовани Ђуришић  5/2 ,  Луки Ћировићу 5/2  и Душану Крстићу 5/3  као и наставницима Зорки Миленковић и Саши Поповићу.

    

ТАКМИЧЕЊЕ -КАРАТЕ

Дана 17.03.2018.  у Смедереву  ученик Александар Здешић 8/1  освојио је ТРЕЋЕ место на првенству Републике Србије у КАРАТЕУ-кате .

                     

Мислиша

Математичко друштво,,Архимедес'',организовало је Национално математичко такмичење ,,Мислиша''  које је одржано у школама 8.марта 2018. У нашој школи учествовало је 74 ученика од другог до седмог разреда.Ученик Ђуришић Урош 2/2  освојио је ПОХВАЛУ на овом такмичењу.

Најлепши славки колач

    Дана  25.02.2018.у Дому културе Старчево одржана је трећа манифестација ,,Најлепши славски колач''у организацији Удружења жена ,,Неолит'' из Старчева.

   Овогодишњу манифестацију отворила је ученица наше  школе Наталија Јаковљевић 7/3  ,,Здравица у част Српског домачина и крсне славе''.Ученици виших разреда одпевали су песму ,,Ми смо деца неба'' које је припремала вероучитељица  Николина Новаковић  и ученици нижих разреда који су припремили тачку фолклорних игара .

   Након ревијалног и такмичарског дела ученици су заједно са гостима позвани на закуску.

SL.KOL.3SLAVSKI KOLAČ

Угледни и јавни часови

            Циљ часа је унапређивање  наставе кроз коришћење информатичке технологије.Ученицима је приказано  како могу  да унапреде своја знања кроз различите приступе информација.

          Деца су кроз асоцијације показала знање и досетљивост.У току часа је изведена и драмска  игра која је приближила знање,приказан рад у пару  и квиз знања као систематизација.

         Дана 2.03.2018. угледни час одржале су наставнице:Зорка Бјелић,Зорка Миленковић и Драгана Лунц

. Тема часа је упознавање Сједињене Америчке Државе кроз корелацију три предмета :географију,историју и енглески језик.Приказана је презентација коју су припремили ученици 7/4.7/2 и 7/1.

          Циљ часа је да ученици  схвате значај повезивања  градива различитих предмета,стичу нова знања уз примену савремених техничких средстава .

         У нашој школи 8.03.2018. одржан је јавни час поводом Међународног дана жена. Циљ часа је био да се присутни информишу о значају и положају жена у друштву.Приказана је презентација  која говори о настанку 8.марта.То је била борба за економску,политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца..Давне 1911. године први пут је обележен овај дан,а у Србији 1914. године. Након презентације ученици су читали своје радове посвећене овом дану и песме познатих песника .

   Овај час припремиле су наставнице:Емилија Димитријевић-српски језик;Весна Рајић-српски језик и Зорка Миленковић-историја заједно са ученицима од петог до осмог разреда.

Ученици од првог до четвртог разреда овај дан обележили су на свој начин. Направили су својим вољеним мамама и бакама најлепше честитке и поклоне са много љубави,маште,стрпљења и креативности.

UGLEDNI ČASJ.Č. 3 jovankaJ.Č. 3 jovankaUGLEDNI ČAS 2

АТЛЕТИКА

Дана 28.09.2017.на Општинском такмичењу у атлетици ученици наше школе наставили су са освајањем медаља.

Стефан Лукић   4/1 –трчање на 60 м   -   прво место

Војкан Луковић 4/2  -скок у даљ           -   прво место

Јелена Васић  6/2  -бацање кугле        -   прво место

Анабела Лукић  8/1  -скок у даљ          -   прво место

Немања Стевовић   8/2 –трчање на 100м  -прво место

Немања Илић  8/3  -  бацање кугле  - прво место

Милан Ђуришић 8/1  -трчање на 300м  -друго место

Илија Гердић  6/3 -  скок у даљ   -треће место

Дечаци  -штафета 4* 100м  -друго место

    -Немања Стевовић

    -Михајло Мачкић

    -Вукашин Луковић

    -Милан Ђуришић

У екипном пласману дечаци су освојили друго  место

  Екипу су чинили:

      -Немања Стевовић

      -Милан Ђуришић

      -Владимир Добросављевић

      -Богдан Стаменковић

      -Вукашин Луковић

      -Немања Илић

      -Михајло Мачкић

Честитамо ученицима и наставницима Драгани Маринковић и Бошку Ђорђевићу на уложеном труду и сјајним резултатима.

 

Copyright © 2013. www.osvkaradzic.edu.rs Rights Reserved.