Радионице читалачки клуб

Од кад је оформљен Читалачки клуб наставнице Весна Рајић и Емилија Димитријевић увелико раде радионице са ученицима клуба.Прва радионица је била припремна и подразумевала је упознавање ученика са планом и програмом рада. Највише се говорило о значају неговања читалачких навика.Разговарало се о томе да ли воле да читају,шта воле да читају.Започели су заједничко путовање које ће их одвести у један лепши свет.

Друга радионица обухватила је разумевање прочитаног,да ли они који слушају особу која чита да ли чита са разумевањем,испољава емоције и како то читање делује на слушаоце. Ученици су активно учествовали и коментарисали.Трећа радионица одржана је  у тражењу  решења и осветљавању  проблема кроз ронам.Ученици су истакли значај породице и најближих пријатеља у решавању тешких животних проблема. На овој радионици су дошли до закључка да им је важан осећај сигурности и поверења.

klub 1