Дани матерњег језика

У Дому културе ,,Жарко Зрењанин'' у Иванову 21.02.2018.једанаести пут за редом обележен је Међународни дан матерњег језика пригодним културно –уметничким програмом уз учешће представника 15 националних заједница.

Чуле су се песмице и рецитације на различитим језицима који се говоре на територији Панчева.Организатори ове прелепе манифестације су МЗ Иваново,Дом културе и Основна школа у Иванову.И ове године нашу школу представила је ученица кинеске националности  Ју Енхуи ( Лена) ученица 2/1 као и њени  другари из одељења Дуња Славковић и Богдан Матић српске националности који су рецитовали  песмицу на кинеском језику.