Пријава

Међународни дан писмености

08. септембар 2017.

Организација УН за образовање, науку и културу (УНЕСКО) прогласила је 8. септембар за Међународни дан писмености 1967. године, са циљем да се истакне важност читања и писмености у животу сваког појединца и друштва у целини.

Стручњаци упозоравају да наши ђаци не познају довољно граматику, правопис и да им је лексички фонд сиромашан. Међу младима је изражена употреба жаргонизама и страних речи.

Наши ђаци су у оквиру одељенских заједница посветили пуно пажње овој теми, која, у суштини, јесте проткана у свакодневном раду деце и наставника. Љубав према лепој речи и књизи као битном извору знања, прави је пут и не смемо силазити са њега, колико год он био некада трновит и тежак.

Ученици заједно са библиотекаром школе Данијелом и наставницама српског језика Наташом ,Емилијом и Весном су кроз радионице обележили овај дан.

Дан писмености