Амбијетална настава

У среду   17.01.2018. одељење 2/2 реализовало је час Света око нас - Живимо у насељу -   кроз амбијенталну наставу.

Овај час је реализован обиласком непосредног окружења школе.

Активности које су биле спроведене ван учионице су усмерене као истраживање са задацима по групама, укојима је свако имао задатак на инструктивном листићу.

Задатак је да разговарају са запосленима и да од њих што више сазнају. И сам обилазак насеља је својеврсна истраживачка активност.

Том приликом ученици су посетили пошту, сеоску библиотеку, галерију , месару, месну заједницу. У свечаној сали месне заједнице ученици су уз помоћ матичара глумили чин венчања.Стицали су знања о животу и раду људи у насељу .Ученици су демонстрирали правила лепог понашањ априликом обиласка објеката (пошта, банка, ....). Развијали су сарадњу међу ученицима и развијали тимски дух.

Посебно су били одушевљени када су глумили венчање.